Borowanie laserowe

Borowanie laserowe to metoda wypełniania ubytków w zębach w bezbolesny sposób. Borowanie za pomocą lasera polega na opracowaniu ubytków przy pomocy lasera na krysztale. Laser skutecznie usuwa próchnicę i oddziałuje bezkontaktowo na szkliwo, zębinę oraz wypełnienia. Działanie światła lasera nie narusza zdrowych tkanek zęba, jak to też bywa w przypadku tradycyjnego wiertła obrotowego.

Po wykonaniu borowania laserowego nie ma potrzeby czyścić powstałego ubytku kwasem. Użycie lasera zwiększa cztero, a nawet sześciokrotnie wytrzymałość wypełnień. Laser dokładnie oczyszcza ubytek oraz zapobiega powstawaniu próchnicy. Ponadto, powoduje także powstanie na powierzchni ubytku mikrokraterów, które wiążą wypełnienia kompozytowe i dobrze je mocują.

Laser zwiększa przyczepność materiału, używanego do wypełniania ubytków. Laserowe borowanie zębów nie jest metodą powszechnie stosowaną, gdyż w dalszym ciągu trwają badania nad jej skutecznością. Laser pozwala jednak zdecydowanie zwiększyć komfort pacjenta oraz zwiększyć bezpieczeństwo borowania zębów. Umożliwia też pracę wokół mostów oraz koron zębowych, bez narażania ich na uszkodzenia.

szkola-masazu.com.pl https://medident.pl/laserowe-podcinanie-wedzidelka-poznan/