Dom czy mieszkanie? Które z nich jest tańsze w utrzymaniu?

Decydując się na miejsce swojego zamieszkania, przede wszystkim bierzemy pod uwagę kwestie finansowe. Zastanawiamy się, czy stać nas na domek wolnostojącym, czy może na luksusowy apartament w centrum.

Te rozważania czynimy po pierwszym, bardzo ważnym przeanalizowaniu własnych potrzeb. Nie jest bowiem oczywiste, jaki sposób mieszkania jest tańszy, a jaki droższy.

Wszystko zależy od tego na jakie mieszkanie, lub jaki dom się zdecydujemy. Mieszkania w centrum nie należą do najtańszych.

Przede wszystkim wysoka jest cena ich zakupu, ale również koszty związane z utrzymaniem, takie jak czynsz, na który nie mamy wpływu oraz inne dodatkowe opłaty: prąd, gaz, woda, wywóz śmieci etc. W kwestii domu, cena może być wyższa lub niższa od ceny mieszkania.

Wszystko zależy od tego jak duży jest dom oraz w jakim stanie technicznym. Dodatkowo wpływ na cenę ma także położenie domu.

Te znajdujące się w położonych na obrzeżach dzielnicach willowych, będą zdecydowanie droższe. Oprócz ceny zakupu w przypadku domu należy także uwzględnić koszty związane z podatkiem od nieruchomości, czy gruntu oraz uwzględnić takie dodatkowe opłaty jak węgiel na opał, czy składanie oszczędności na nieuniknione naprawy: cieknący kran, nieszczelne okna, czy dziurawy dach.

Nie ma wobec tego jednoznacznej odpowiedzi, która z form mieszkania jest ekonomiczniejsza. Warto więc przed zdecydowaniem się na zakup, rozważyć kilka opcji i dokonać świadomego wyboru.

http://viacon.pl/pl/konstrukcje-supercor www.prapa.pl