Implanty – wady i zalety

funkcje.aktualne-mapy.com.pl

Braki w uzębieniu nigdy nie należą do przyjemnych sytuacji. Z jednej strony świadomość ubytku może powodować, że będziemy mniej chętni do udzielania się w towarzystwie, zwłaszcza jeśli ten ubytek widać, a z drugiej może też prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Dlatego warto zobaczyć jak wyglądają implanty i czy faktycznie warto je zakładać. Może się okazać, że mają nam one do zaproponowania znacznie więcej niż początkowo sądziliśmy. Czego więc powinniśmy się dowiedzieć na temat implantów, aby mieć pewność, że decyzja o ich założeniu była najlepszą jaką mogliśmy podjąć?

Co zyskamy?

Jeżeli podejmujemy decyzję o ingerencji w nasze ciało, to w pierwszej kolejności chcemy się dowiedzieć, co dzięki temu zyskamy. Chcemy wiedzieć jakie zalety ma zastosowany przez nas zabieg i czy jest on całkowicie bezpieczny. Tak samo dzieje się, jeżeli planujemy założyć implanty. Jeśli zaczniemy drążyć ten temat, to szybko się przekonamy, że największą zaletą ich założenia będzie uniknięcie zaniku kości. To dlatego, że luka między zębami będzie wypełniona, a więc nie będzie dochodziło do przesuwania się pozostałych zębów i do zaniku kości. Jeśli zdecydujemy się na wszczepiane implanty, to nie musimy naruszać sąsiednich, zdrowych zębów, ani nie będziemy musieli się martwić ruszającą się czy wypadającą protezą.

Dzięki takim implantom problem zniknie na wiele lat, a my będziemy mogli się cieszyć z pięknie wyglądającego uśmiechu, bez żadnych ubytków.

Co z wadami?

Nie ma rzeczy, która nie miałaby żadnych wad. Dlatego też warto wiedzieć jakie one są w przypadku wszczepianych implantów, tak aby mieć pełną świadomość na co się decydujemy. Przede wszystkim największą wadą takich implantów jest ich cena, która potrafi dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Oczywiście robimy to raz na kilka lat, jednak może się okazać, że mimo wszystko kwota ta będzie dla nas nie do przeskoczenia. Inną wadą może też być fakt, że choć w takich implantach korzysta się z możliwie najlepszych materiałów, to jednak może się okazać, że nasz organizm odrzuci taki implant. Nie ulega wątpliwości, że wszelkie ubytki w uzębieniu trzeba jak najszybciej usuwać. Tylko wtedy można mieć pewność, że zęby nie będą się przemieszczały i nie zniszczymy sobie kości szczęki. Dlatego warto się zorientować jakie implanty są nam proponowane i co może się z nimi wiązać, tak abyśmy mieli pewność, że skorzystamy z takiej opcji, która będzie najlepsza i najbezpieczniejsza dla nas. Im dokładniej zapoznamy się z tym tematem, tym lepiej będziemy wiedzieli, czego się spodziewać.

https://www.periodent.com.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna/usuwanie-osemek stomatologia skórzewo