Jakie klocki dla dzieci wybrać

www.jednosc-boronow.pl

Klocki są jedną z zabawek, która nie znudziła się od kilkudziesięciu lat i nie znudzi się jeszcze na długo. Swoją popularność zdobywają dzięki stale rozrastającego się rynku oraz coraz to nowszych pomysłów wypuszczanych przez producentów. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i rodzice. Jedni kochają się nimi bawić, a drudzy czerpią prawdziwą satysfakcję z zadowolenia swoich pociech, poszukując przy tym kolejnych inspiracji zakupowych. Rodzajów klocków na półkach sklepowych jest bardzo dużo.

Różnią się one przeznaczeniem ze względu na wiek, rodzajem materiału z jakiego są wykonane lub zaawansowaniem. Wykreowały się także bardzo silne marki, które znamy wszyscy, a śmiało można powiedzieć, że większość miała okazję się poszczególnymi bawić. Nie wszystkie produkty są jednak odpowiednie dla dzieci, a raczej trzeba umieć je odpowiednio dobierać, by czerpały z nich satysfakcję. Jak więc wybierać klocki dla dzieci? Które będą najlepsze? Czy marka ma znaczenie?

 • Dla najmłodszych poleca się klocki typu mega blocks. Są to znane wszystkim, duże, plastikowe elementy, które w prosty sposób można połączyć i stworzyć ciekawe konstrukcje.

  Są bezpieczne, dlatego mogą z nich korzystać dzieci nawet od drugiego roku życia. Z pewnością można uznać je za pierwszy zabawkowy must-have. Trzeba jednak uważać, by kupić klocki dobre jakościowo, które nie będą zagrażały maluchom. Szczególnie ważne jest to z tego względu, że małe dzieci wszystko wkładają do buzi. Chińskie podróbki z niebezpiecznych, niesprawdzonych materiałów mogą powodować ryzyko zatrucia, połknięcia i innych wypadków.

  Warto więc zainwestować kilka złotych więcej i się nie martwić;

 • Lego Duplo to kolejna propozycja dla najmłodszych. Różni się ona od pierwszej pozycji wielkością i możliwościami. Są to klocki nieco mniejsze, w związku z czym ich łączenie może sprawiać małe kłopoty niektórym dzieciom. Dają jednak dużo więcej radości, ponieważ można z nich stworzyć ciekawe konstrukcje, takie jak: pociąg, dom, statek. Do poszczególnych zestawów dodawane są postacie, którymi później można odgrywać role.

  Jeśli chodzi o markę Lego – jest to niepodważalny lider w produkcji klocków dla dzieci. Są jednocześnie drodzy, choć jakość oferowanych produktów jest bez zarzutu. Jeśli szukamy zamienników – najlepiej zaopatrywać się w nie w stacjonarnych, sieciowych sklepach zabawkowych, nie w internecie (gdzie istnieje prawdopodobieństwo zakupienia podróbek);

 • Ostatnia, nie mniej znana propozycja klocków to klasyczne Lego. Ze względu na małe elementy, szczególnie polecane są nieco większym dzieciom, od około piątego roku życia. Jest to jednak zalecenie producenta, a każde dziecko może bawić się nimi w inny sposób.

  W tym przypadku istnieje duże ryzyko połknięcia poszczególnych elementów. Nie mniej jednak klasyczne lego daje ogromne możliwości budowania konstrukcji, rozwija kreatywność i zajmuje długie godziny zabawą.

.