Kolorowanki

Kolorowanie jest jedną z pierwszych aktywności dziecka, dlatego warto zwrócić uwagę na dostarczenie mu odpowiednich do wieku kolorowanek i przyborów do rysowania. Kolorowanie jest zabawą i jednocześnie nauką, podczas której pobudza się kreatywność, trenuje koncentrację i ćwiczy sprawność manualną.

Przy tego typu aktywności dzieci uczą się rozpoznawania kolorów i różnych kształtów. Istnieją pewne zasady, według których powinno się dobierać zbiory kolorowanek.

Dla najmłodszych dzieci powinny być one proste, przedstawiać jedną rzecz lub postać bez zbędnych szczegółów. Kontury muszą być wyraźne, narysowane grubą kreską.

Te proste warunki spowodują, że dziecko nie zniechęci się do rysowania. Im zdolności manualne są bardziej rozwinięte, tym częściej dziecko sięga po coraz trudniejsze obrazki.

Umiejętność precyzyjnego kolorowania zachęca do kolejnych prac przy bardziej precyzyjnych ilustracjach i wzbudza zadowolenie z wykonanego zadania. Wszystkie pokolorowane elementy mały rysownik może nazwać i opisać, co przyczynia się również do rozwijania mowy.

https://gryizabawki.pl/