Kupno działki a ukształtowanie terenu

Kupno działki, na której powstanie wymarzony dom, to nie lada wyzwanie. Dużo osób uznaje, że przeprowadzenie udanej transakcji wymaga większego zachodu niż w przypadku nabywania mieszkania. Jedną z podstawowych rzeczy, o jakich powinien pamiętać każdy nabywca, jest oczywiście ukształtowanie terenu.

Na pewno kluczową kwestią okazuje się cena (jeśli kogoś na coś nie stać, wie o tym od razu i rezygnuje z konkretnej inwestycji). Tymczasem podstawowym warunkiem, jakie musi spełniać grunt, to odpowiednio duża powierzchnia – przynajmniej 700 metrów kwadratowych, jeśli liczymy na postawienie domu jednorodzinnego. Trzeba też na pewno zwrócić uwagę na kształt działki.

W momencie, gdy jest on nietypowy (forma trójkąta czy na przykład trapezu), może się okazać, że będzie w niego wyjątkowo trudno wkomponować projekt domu. Ukształtowanie terenu jest bardzo ważne, ponieważ decydują o kosztach, jakie poniesie w przyszłości kupujący. Jeśli będzie na niej dużo nierówności, utrudni to budowę domu oraz wymusi na ekipie dostosowywanie terenu pod wykonywane prace.

Inwestycja Agrobex w szamotuły nieruchomości okolice Poznania domy jednorodzinne