Lakierowanie zębów

Lakierownie zębów za pomocą preparatu fluorowego przeprowadza się po to, aby wzmocnić szkliwo zębów oraz zwiększyć ich odporność na próchnicę. Zabieg ten uważa się za jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegających rozwojowi próchnicy zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Podczas lakierowania nakłada się na szkliwo specjalny preparat, dzięki czemu staje się ono mniej podatne na próchnicę.

Zabieg lakowania zębów wykonuje się w gabinetach stomatologicznych. Stomatolog, podczas lakowania zębów, używa wyłączne preparatów fluoru o odpowiednim stężeniu. Przed aplikacją lakieru, należy najpierw dokładnie oczyścić oraz osuszyć zęby.

Następnie na szkliwo nanosi się warstwę lakieru fluorkowego. Zabieg lakierowania wykonuje się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. U najmłodszych pacjentów do lakierowania używany jest preparat, charakteryzujący się pomarańczowym kolorem.

Można go stosować bez obaw, gdyż w przypadku połknięcia nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dla dorosłych jest natomiast przeznaczony bezbarwny preparat, inny niż ten, przeznaczony do lakierowania zębów dzieci.

depilacja poznań periodent.com.pl