Lokale mieszkaniowe

Spójrzmy na jakikolwiek blok mieszkalny – chociażby ten, w którym sami żyjemy. Zalicza się on do szerokiego grona nieruchomości, aczkolwiek jest to nieruchomość specyficzna. Jej specyfika polega na tym, że od pewnego momentu nie ma ona jednego właściciela. Przy założeniu, iż wszystkie mieszkania w bloku są własnościowe, to tak naprawdę cała nieruchomość została podzielona na szereg mniejszych. Dodatkowo może istnieć również udział w gruncie, na którym stoi budynek, co pozwala między innymi na założenie księgi wieczystej lokalu.

Na rynku nieruchomości mieszkania zajmują bardzo ważne miejsce. Są chętnie kupowane i równie chętnie sprzedawane. Zakup mieszkania jest dla wielu tysięcy ludzi jedyną szansą na to, aby mieć coś swojego, założyć rodzinę i normalnie funkcjonować. Oczywiście z racji relatywnie wysokich cen mieszkań, rzadko kto może kupić je od ręki. Niezbędna jest finansowa podpórka w postaci kredytu, który będzie trzeba spłacić z dużą nawiązką w ciągu 25-30 lat.

Nie osłabia to jednak zapału tych, którzy chcą w końcu pójść na swoje.

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami nieruchomości zarządzanie poznań ul. Palacza 104, 60-274 Poznań garaże blaszane