Obiekty gospodarcze

Jandach inwestuje w mieszkania z ogrodem Luboń w programie MDM

Wśród nieruchomości, które są bardzo ważne na współczesnym rynku, trzeba wymienić wszelkiego rodzaju zabudowania o przeznaczeniu gospodarczym. Ich zastosowania mogą być rozmaite i wynikają ze specyfiki konstrukcji, lokalizacji czy dostępnego zaplecza technicznego.

Może tutaj chodzić o stodoły, obory czy spichlerze wykorzystywane w gospodarstwach rolnych, ale też wszelkiego rodzaju hale fabryczne, magazyny i szereg innych obiektów, których znaczenie dla działalności wytwórczej lub usługowej jest strategiczne. Istotną wartość mogą sobą prezentować same budynki i jeśli są w dobrym stanie, można za nie uzyskać niemałą sumę.

Gdy ich właściciel ma też pełne prawa do gruntu, może sprzedać zabudowania wraz z nim, co jeszcze podniesie wartość transakcji. Oferty tego rodzaju można bez większych problemów znaleźć, choć zazwyczaj nie są to nieruchomości bardzo rozległe i kosztowne.

Te ostatnie są zazwyczaj zagospodarowane i na ich terenie prowadzona jest aktywna działalność. Nie oznacza to jednak, że ich status wkrótce się nie zmieni.

Architekt Bydgoszcz - PRAPA www.towarzystwozdrowia.pl