Ozdobne iglaki do ogrodu

Jeśli pragniesz, aby Twój ogród przez cały rok zachwycał pięknem, posadź w nim całoroczne rośliny iglaste. W przeciwieństwie do zachwycających pnączy, czy wielobarwnych kwiatów, iglaki nie są roślinami sezonowymi, nie przekwitają, przez co zdobią ogród w każdej porze roku, również zimą. Spośród roślin iglastych do wyboru jest cała gama różnych gatunków, o różnych kształtach, wysokościach, a także wyglądzie.

Najbardziej zaskakujące są zarówno te wyszukane, jak również te najbardziej popularne. Decydując się na roślinę iglastą w ogrodzie, należy pamiętać o przygotowaniu ziemi oraz doborze odpowiedniego miejsca. W zależności od tego ile gatunków iglaków zdecydujemy się posadzić w ogrodzie, warto wybrać dla nich miejsce tuż przy płocie, lub w wolnej przestrzeni.

Do najciekawszych gatunków roślin iglastych należą jodła hiszpańska, jałowiec płożący, świerk biały, żywotnik – tuja, biota wschodnia, cyprysik groszkowy, a także modrzew europejski. Te gatunki można przycinać, aby nadać im pożądany kształt, lub można pozwolić, by rosły i zachwycały naturalnym pięknem. Bez względu na to jaki gatunek wybierzemy i w jak i sposób będziemy o niego dbać, z pewnością będzie on dekorował ogród przez długie lata. Zakup drzewek może odbyć się też za pośrednictwem internetu dzięki usłudze – choinki hurt.