Rozkład jazdy w Twoim telefonie

Dostęp do niektórych informacji ma ogromne znaczenie w naszym życiu. O ile możemy poradzić sobie, nie czytając po drodze do pracy bieżących wiadomości ze świata, o tyle posiadanie dostępu do aktualnego rozkładu jazdy pociągów lub środków komunikacji miejskiej może mieć dla nas nie lada znaczenie.

Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się aplikacje mobilne, dzięki którym możemy sprawdzić godziny przyjazdów i odjazdów określonych środków transportu publicznego. Każdy, kto choć raz spóźnił się na właśnie odjeżdżający tramwaj czy pociąg doskonale wie, że nie ma w tym nic przyjemnego.

Tego typu wydarzenia mogą stawać się dla nas tym dotkliwsze, że zwykle mają miejsce w sytuacjach, gdy naprawdę się spieszymy, a wszystko wokół sprzysięga się przeciwko nam. Czasami jednak ma miejsce całkiem odwrotna sytuacja – zrywamy się rano z łóżka i gnamy na złamanie karku, by na dworcu przekonać się, że pociąg, do którego chcieliśmy wsiąść, odjedzie z godzinnym opóźnieniem.

To kolejny z powodów, dla których warto posiadać w swoim telefonie aplikację mobilną dotyczącą transportu publicznego. W tego typu programach zwykle możemy sprawdzić nie tylko godzinę planowanego odjazdu, ale także zobaczyć informacje o aktualnych opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu.

www.arena-gliwice.com.pl