Specyfika dzierżawy

Dąbrówka sprzedaż mieszkań Dąbrówka Deweloper Dąbrówka, domy i mieszkania w Dąbrówce

Innym ciekawym sposobem na to, aby zarabiać na nieruchomości i pozostać jej właścicielem, jest podpisanie umowy dzierżawy. Najczęściej wydzierżawia się grunty, co otwiera czasami pole do poważnych inwestycji, na które w innej sytuacji inwestor zdecydowałby się tylko wówczas, gdyby był nominalnym właścicielem terenu. Umowa dzierżawy jest pod wieloma względami zbliżona do najmu, ponieważ dzierżawca musi płacić dzierżawiącemu czynsz o ustalonej wysokości. Równocześnie może zwykle bez ograniczeń czerpać korzyści z użytkowania gruntu lub obiektu.

Specyficzną formą dzierżawy jest dzierżawa wieczysta. Generalnie jest tak, że o ile najem jest zwykle krótkoterminowy (umowy najczęściej obowiązują kilka miesięcy lub rok), to dzierżawa z reguły jest długoterminowa. Umowa może obowiązywać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. W przypadku dzierżawy wieczystej dzierżawca może korzystać z nieruchomości na czas nieokreślony, a równocześnie jest zobowiązany do opłacania czynszu.

Bywa, że w umowie dzierżawy wieczystej znajduje się zapis, który oddaje nieruchomość na własność po upływie określonego czasu.

Ville Sołackie to na sprzedaż luksusowe apartamenty Poznań centrum dzielmnica Sołacz, przy Parku Sołackim koszt budowy domu